FE / TVŮRCE HUMUSU

Archiv blogu, který jsem psal v letech 2016–2019

Komunitní prostory ve Zlíně: začínáme

Zápis a fotoreport z prvních schůzek ke komunitním aktivitám ve Zlíně.

Možná už jste se doslechli, že ve Zlíně vzniká něco nového. V této fázi je to tak, že máme pronajaté prostory na Vodní ulici. Tam by měl vzniknout bezobalový obchod (ten bude provozovat Ingrid Poppe) a také prostor pro naše komunitní aktivity, týkající se potravin, soběstačnosti a udržitelnosti (který budu spravovat já). Minulou středu jsme se k tomu poprvé sešli v širší skupině. Bavili jsme se i o budoucím potenciálu baťovského domku na Zálešné.

Vnímám to teď jako bod nula: začínáme, poznáváme se, dáváme si dohromady naše představy… Máme spoustu dovedností, máme i zdroje (kterým se ještě budeme věnovat více), máme nápady.

Chceme se věnovat pěstování a zpracování potravin, chceme vytvořit tvůrčí prostor pro workshopy, kurzy a setkání, chceme sdílet věci a informace, chceme se zapojit do zlínského kulturního dění.

Činnosti se rozvinou postupně, tak jak se kdo z nás bude chtít aktivně zapojit. Náš další krok s Ingrid teď bude zprovoznění Bezobalu. Takže to bude příležitost se potkat při společné práci i tvoření (např. up-cycling nábytku z druhé ruky). Budeme rádi za každou pomocnou ruku.

Mrkněte na fotoreport, můžete si taky stáhnout zápis a podívat se, k čemu jsme došli. Hledáme další spřízněné lidi, hledáme lidi, kteří něco umí, dobrovolníky, potenciální spolupracovníky… Potkáme se?

Výzva:

Kdo se chcete k našim aktivitám jakýmkoli způsobem přidat, pište na mail frantisekelias@gmail.com nebo přímo sem do diskuze:

  • Jaké aktivity byste chtěli v komunitním prostoru dělat? (Co vás baví, co vám chybí…)
  • Jakými dovednostmi byste chtěli přispět?
  • Jakými materiálními či finančními zdroji byste mohli přispět?

Zápis: workshop-komunitni-prostory-02-11-16-zapis

Fotoreport:

foto: Michala Homolová, František Eliáš

FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterest

Podobné články


Příspěvek k článku “Komunitní prostory ve Zlíně: začínáme”

  1. Pingback: FE / TVŮRCE HUMUSU > Komunitní aktivity: Kudy teče řeka?

Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*