FE / TVŮRCE HUMUSU

Archiv blogu, který jsem psal v letech 2016–2019

Jak to mám teď s prací

Občas se ptáte, jak to mám teď s prací.

Takže:

1.
Trochu se vracím ke grafice, protože jednak je to jediná věc, kterou opravdu umím a potom, brzo bude zima a venkovní práce nebudou. Chci ale zatím, dokud dovolí počasí, kombinovat práci venku a u počítače. Třeba jsem pomáhal na tvorbě přírodních zahrad, stromolezcům jako „graubmen“, různě na stavbách, v terénu…

(Teď zrovna budem sušit ovoce, tak to bude zase rodinná akce.)

2.
Zároveň chci rozvíjet kreativní procesy (zatím jsem to nazval takto). Jsou to postupy označované jako „kreativní řešení problémů“, nebo „design thinking“. Už s tím mám docela zkušenosti. Funguju nejčastěji jako průvodce – všude tam, kde vzniká něco nového nebo kde je potřeba hledat cestu. Sám nevím, kam přesně se to vyvine, ale už se na to moc těším!

3.
A taky se objevují příležitosti tady ve Zlíně, které bych nazval obecně jako „komunitní aktivity“. Chci je spolu-vytvářet, přispět tím, čím můžu přispět já. Pokud to vyjde, budeme mít od města pronajaté prostory na Vodní (vedle mé současné pracovny). Tam by měl vzniknout komunitní prostor: Jednak bezobalový obchod a sdílená pracovna. A taky prostor pro přednášky, workshopy a setkání na téma potravinové soběstačnosti, udržitelnosti, sdílení…

Ať už ten pronájem vyjde, nebo ne, rád bych poměrně brzo udělal první kreativní schůzku, kde bychom se bavili o dalším postupu. Mám spoustu plánů a vizí a už se nemůžu dočkat, až se o ně s vámi podělím!

Mým přáním je rozvíjet ty aktivity společně s ostatními, sami na sobě to zkoušet (třeba princip družstevnictví) a tím fungovat jako prostor pro sdílení informací. Nemám moc ambici dělat osvětu jako takovou. (Ale pokud to někdo dělat chce, ať se přidá. Jen to není moje téma.)

– – –

A co se týče peněz? Jsem na mizině. Začínám od nuly. Něčím je to docela zajímavé, odrazit se ode dna. Nejsem prostě bývalý manažer, který si až po vydělání miliónů uvědomil, že bohatství ho neuspokojuje a teď si chce plnit své sny. Jedu na dřeň. Taky si někdy připadám hodně sám. Ale naštěstí jsou tady lidi, kteří mě povzbuzují, drží mi palce. Ať už třeba jenom na facebooku, ale pánbůh zaplať za to.

Každopádně, budu hledat i zdroje financování.

Hlavně – po dlouhém a hooodně náročném období zmatku mi to začalo konečně celé dávat smysl. A za to jsem vděčný. (Snad to nezakřiknu.)

Uf.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterest

Podobné články


Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*