FE / TVŮRCE HUMUSU

Archiv blogu, který jsem psal v letech 2016–2019

PIKNIK BOX

Brno je prý teď městem kavárenských povalečů. Kdo ví. Ale vždycky když tam přijedu, tak objevím něco zajímavého.

Třeba kavárna složená ze tří kontejnerů: PIKNIK BOX v Björnsonově sadu. (Vedle ulice Veveří, mezi Právnickou fakultou a poliklinikou Zahradníkova.) Hraje tu vlastně celý ten veřejný prostor, kavárna je jenom jedna část celku: park + občerstvení + dětské hřiště. Ideální kombinace.

Kavárna vznikla po revitalizaci parku na základě výběrového řízení vyhlášeného městem.

Líbí se mi vtipně pojatý prostor. A že je téměř oproštěný od reklamních propriet, tolik typických pro podobné občerstvovací kiosky. Líbí se mi ta kombinace promyšlenosti a neurčitosti.

„Prostředí může lidi kultivovat,“ říká jedna ze spolumajitelek kavárny Hana Severová. Kavárnu provozuje dohromady ještě s Magdalenou Grolichovou. Obě v kavárně pracují, otevřeno je denně, k tomu vypomáhají brigádnice. Jídlo je připravované na místě, pečou i vlastní dorty a makronky.

DSC_0055

Součástí vybavení je i klavír, pořádají se tu různé akce, jako třeba Restaurant Day. Návštěvníci jsou různorodí: lidé z okolí, studenti, matky s dětmi, lidé z polikliniky.

„Snažíme se, aby to bylo místo přístupné všem. Máme tu WC pro vozíčkáře, přebalovací pult… a záchody jsou zadarmo, což i v rámci Brna je spíš výjimka.“

Mrkněte na galerii:

 

p.s. U nás na sídlišti máme taky kombinaci občerstvení, hřiště a zeleně (Zlín-Jižní Svahy):

DSC_0067

A z toho přístřešku se ozvalo: „Mám ti dát na prdel, nebo co?“

 

Pokračování zde v dalším článku.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterest

Podobné články


Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*