FE / TVŮRCE HUMUSU

Archiv blogu, který jsem psal v letech 2016–2019

Dobrý den na sídlišti

Když jsme se přestěhovali sem do paneláku na Jižňáky, kam se mi moc nechtělo, připadalo mi to tady nevlídné až depresivní. Nikoho jsem v okolí neznal. Lidé na ulici mi tu připadali tak cizí a uzavření.

Tak jsem si řekl, že to, co od lidí nedostávám, budu dávat já jim. Trochu experiment. Že se budu chovat, jakobych tady už dávno byl „doma“. A tak jsem začal všechny zdravit. „Dobrý den“ + úsměv.

Hodně zajímavý experiment. Někdy je třeba docela těžké pozdravit člověka, který se na vás ani nepodívá. Ale ve většině případů to docela funguje. Úsměv je nakažlivý. Zní to jako klišé, ale je to tak. Taková změna! Ve vteřině je z „cizího“ člověka někdo sympatický. Jakoby z toho „chodícího objektu“ na malou chvilku vykouklo něco lidského.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInPinterest

Podobné články


2 příspěvky k článku “Dobrý den na sídlišti”

  1. pohodářská klubíčková babča Vti

    Ano, funguje:) Svého času jsem učila zdravit mladé krajánky, když ještě okres a kraj byly v jednom baráku na jedněch schodech. Těžko se ignoruje stará tlustá baba s počítačem na rameni, když vznášejícího se kravaťáka s úsměvem pozdraví první,-))) Někteří se i naučili! Je moc fajn, žes to zkusil:)

    Odpověď

Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*